سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مسئولان فجر آفرینان شهرستان دیر و خانواده های آنها تجلیل شدند. (کدخبر: 799)

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار شهرستان دیر ظهر دوشنبه در این آیین با بیان اینکه جانبازان انقلاب اسلامی بهترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند گفت: جانبازان انسان‌های آگاه به زمان خود بودند که  تکریم از جانبازان قهرمان و شجاع ایران اسلامی مایه مباهات برای همه مسئولان و مردم خواهد بود.

کریم علی حسنی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید هر روز بیش از پیش در جامعه رواج پیدا کند اظهار داشت: جانبازان با تحمل درد و رنج، روحیه خود باوری،  اعتماد به نفس را ترویج داده و جوانان کشور نیز باید در تمام مراحل زندگی خود آنها را به عنوان الگوی عملی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه خانواده های جانبازان و ایثارگران در همراهی با آنها نقش مهمی ایفا می کنند و سهم بزرگی در تحمل آلام و مشکلات جانبازان دارند تصریح کرد: همسران جانبازان بصیر، در ثواب و اجر اخروی ایثار، مقاومت، فداکاری و جهاد در راه خدای جانبازان شریک هستند.

علی حسنی گفت: تکریم از جانبازان قهرمان و شجاع ایران اسلامی را مایه مباهات دانست و خاطر نشان کرد: جانبازان، این یادگاران دوران دفاع مقدس نه تنها باید روحیه عرفانی و معنوی جبهه را در خود حفظ کنند بلکه باید آن را به نسل‌های جوان انتقال دهند و تلاش کنند رفتار و گفتارشان ترجمان معنویت جبهه‌ها باشد.

فرماندار شهرستان دیر گفت: جانبازان چراغ‌های روشنگر و راهنمای جامعه برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و وجود آنها سبب تقویت اعتقاد به ارزش‌های دینی و ملی خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیر نیز در این آیین گفت:به مناسبت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فجر آفرینان شهرستان دیر و خانوادهای آنان تجلیل شدند.

داریوش محمدی اظهار داشت: شهرستان دیر با افتخار میزبان ۱۴ شهید گمنام است و ۱۱۷ شهید، و ۴۸۹ جانباز نیز تقدیم نظام اسلامی کرده که از این تعداد ۲ شهید و ۱۲ جانباز مربوط به دوران انقلاب هستند.

محمدی تصریح کرد: سه هزار و ۷۶۱ نفر زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیر هستند که از این تعداد یک هزار و ۷۲۱ نفر از خدمات بیمه تکمیلی و ۸۰۸ نفر نیز از خدمات بیمه سلامت بهره‌مندند.منبع :  خبرگزاری مهر    1397/11/15 13:13


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )