جمعه 03 خرداد 1398
جشنواره نخستین واژه آب در دیر برگزارشد (کدخبر: 760)
به نقل از روابط عمومی : دهمین جشنواره ' نخستین واژه آب' با هدف صرفه جویی در مصرف آب روز چهارشنبه با حضور مسئولان و دانش آموزان در روستای اولی شمالی شهرستان دیر برگزارشد.
فرماندار دیر در این آیین گفت: والدین و مسئولان با کمک همدیگر می توانند در گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب تلاش کنند.
کریم علی حسنی افزود: حجم وسیعی از آب شهرستان دیر در بخش کشاورزی مصرف می شود که نیاز به رعایت اصلاح الگوی مصرف است.

وی بیان کرد: باید سازوکاری فراهم شود که با منابع محدودی که در اختیار داریم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

فرماندار دیر افزود: با توجه به اینکه آب جایگزینی ندارد، باید تمرکز بیشتری روی حل مشکلات مربوط به  آب شهرستان داشته باشیم .
وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که برای حل مشکلات مربوط به منابع آبی باید انجام شود، فرهنگ‌سازی در خصوص اصلاح الگوی مصرف آب است بنابراین برای تحقق این مهم باید به دنبال ارائه ایده‌های جدید برای ترغیب مردم به صرفه‌جویی در مصرف آب باشیم.

علی حسنی،خاطر نشان کرد:فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش به این نسل به ویژه در دوره ابتدایی و استمرار این حرکتها می تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.

فرماندار شهرستان دیر با تاکید بر رعایت الگوی درست مصرف آب از سوی خانواده ها و ضرورت آموزش آن به کودکان، افزود: ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب باید با مشارکت همه دستگاه های ذیربط به طور مداوم انجام شود.

وی گفت: در این راستا باید با الگو قرار دادن طرح همیاران پلیس حوزه راهنمایی و رانندگی، در بحث مدیریت مصرف آب نیز طرح حامیان آب را از مدارس آغاز و بیش از گذشته تقویت شود. 

منبع :  روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیر    1397/9/21 14:11


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )