دوشنبه 27 اسفند 1397
فرماندار دیر : اسکله صیادی دیر و بردخون نیاز به اعتبار ملی دارد (کدخبر: 720)
به نقل از روابط عمومی ،  فرماندار دیر گفت: تعمیر و تجهیز اسکله صیادی دیر و سرعت بخشی به احداث و تکمیل موج شکن بردخون اعتبار ملی نیاز دارد.
حمزه اعتماد روز چهارشنبه در نشست با معاون شیلات کشور در دیر افزود: عملیات اجرایی اسکله و موج شکن خورخان بردخون با کمک نفت و شیلات در دولت تدبیر و امید آغاز شد.
وی اضافه کرد: برای سرعت بخشی به این طرح ملی و تکمیل آن نیاز به اعتبار ملی است تا دغدغه مردم بخش بردخون هرچه زودتر برطرف شود.
فرمانداردیر اظهار داشت: تاکنون 10 میلیاردریال از اعتبارات شهرستان برای اسکله، مرزبانی و انتقال برق خورخان بردخون هزینه شده است.
وی ادامه داد: برای تعمیر و تجهیز اسکله صیادی دیر اعتبار شهرستان به تنهایی کافی نیست و نیاز به اعتبار ویژه ملی دارد.
اعتماد در ارتباط با صید غیرمجاز ترال بیان کرد: صید غیر مجاز ترال(کف روب) توسط شماری از صیادان غیربومی موجب گلایه و اعتراض صیادان شهرستان شده است.
وی گفت: با این شیوه صید در فصل صید ممنوع ضربه بزرگ و خطرناکی به ذخایر آبزیان دریایی و ادوات صیادان وارد می کند و مجازات شناورهای متخلف توسط شیلات باید تشدید شود.
فرماندار دیر یادآورشد: با توجه به مسافت طولانی تا رسیدن به صیدگاه و قدرت پایین موتور قایق های صیادی این شهرستان، صیادان خواستار مجوز افزایش قدرت این شناورها هستند.
وی بیان کرد: تامین سوخت و افزایش نیروی حراست آبزیان دریایی شیلات از خواسته های جامعه صیادی است که با نیروی اندک نمی توانند با افراد متخلف در دریا مقابله کنند.
منبع :  روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیر    1397/4/6 21:04


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )