دوشنبه 27 اسفند 1397
پایگاه امداد و نجات جاده ای روستای جاشک شهرستان دیر افتتاح شد (کدخبر: 689)
به نقل از روابط عمومی فرمانداری،رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر در روستای جاشک ،گفت:یک دستگاه خودرو امداد و نجات و یک دستگاه آمبولانس تا قبل از عید نوروز امسال به شهرستان دیر جهت خدمات رسانی بهتر به مردم تحویل خواهیم داد.
اصغر پیوندی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر در روستای جاشک شهرستان دیر،حفاظت بیشتر مردم از مرگ خاموش در جادها را از اهداف این جمعیت برشمرد و اظهار داشت: استان بوشهربه دلیل مرزطولانی آبی،شرایط حساس داخلی، و مناطق نفتی خاص نیازمند توجه ویژه است.

پیوندی، بیان اینکه ۵۳۱ پایگاه امداد و نجات در کشور وجود دارد، گفت: پایگاه های امداد و نجات با توجه به گستردگی و اقلیم متفاوت ایران کافی نیست و باید این تعداد به ۱۲۰۰ پایگاه ارتقا یابد که بزودی افزایش می یابد تا بتوانیم یک پاسخ مناسب به خواسته های مردم داشته باشیم.

وی از فعال شدن پایگاه آمداد و نجات دریایی در استان بوشهر خبر داد و افزود:باید با کمک مردم مشکلات آنها حل شود و جمعیت هلال احمر بعنوان خدمتگذار مردم افتخار می کند که آرامش بخش و گره گشای مشکلات مردم در حوادث و غیرحادثه ها باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران،گفت:استان های بوشهر، بندرعباس، فارس و کرما در معرض حوادث غیر مترقبه از قبل بوده و در آینده نیز خواهند بود که باید زیرساخت های آن از قبیل احداث و تجهیز انبارهای امدادی،ساختمان های مرکز سقل فرماندهی و پایگاه های امداد و نجات در این استان ها افزایش یابد.

اصغر پیوندی از تخصیص اعتبار ساخت انبار امدادی در شهرستان دیر،خبر داد و اظهار داشت:باید زمینه‌های افزایش حضور خیرین در این بخش‌ها را فراهم کرد و با کمک دستگاهای اجرایی مشکلات مردم را کاهش دهیم.

پیوندی،با بیان اینکه، وضعیت امداد و نجات کشور با آرمان ها فاصله دارد، گفت:در سراسر کشور از لحاظ خودروهای امداد و نجات وضعیت مناسبی وجود ندارد که با به روز کردن این امکانات خیلی از مرگ و میرها و مصدومیت ها به مقدار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران،گفت:۳۱۰ میلیارد ریال برای ۲۲ پروژه عمرانی امداد و نجات کوهستانی،دریایی،جاده ای،انبار امدادی و ساختمان اداری در ۱۲ استان کشور از جمله استان بوشهر هزینه خواهد شد.


 

 

منبع :  روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیر    1396/11/20 13:34


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )