یکشنبه 30 دی 1397
شورای عشایری شهرستان دیر تشکیل جلسه داد تصاویر (کدخبر: 661)
به گزارش رواط عمومی ، نشست شورای عشایری روستای چاه قد بخش آبدان شهرستان دیر باحضور فرهمند آقایی مدیرکل امور عشایر استان بوشهر برگزار شد. فرماندار شهرستان دیر گفت: فرمانداری شهرستان دیر توجه ویژه به همه عشایر و مشکلات و نیازهای آنان دارد. حمزه اعتماد افزود: به زودی سایت اسکان زمین به عشایران واگذار می‌شود و زیرساخت‌های لازم از جمله برق، آب و تلفن در محل جدید ایجاد می‌شود.
حمزه اعتماد با عنایت به اینکه به فرموده حضرت امام (ره) عشایر ذخایر انقلابند بیان داشت : عشایر   یک پتانسل با ارزشی محسوب می شود و نماد اقتصاد مقاومتی با توجه به تولیدات خود در زندگی هستند .
فرماندار دیربا اشاره به اهمیت توجه به امور عشایر، گفت: امیدواریم با همدلی و همکاری دستگاه های ذی مدخل بتوانیم در راستای خدمت به عشایر شهرستان  گام های مؤثری برداریم.
وی ضمن اشاره به ظرفیت ها وپتانسیلهای قشر زحمتکش عشایروتولیدات واقدامات مناسب عشایر درراستای اقتصاد مقاومتی گفت:نقش عشایر به عنوان مولد وتولید کننده انواع محصولات لبنی بسیار موثر است واگر این ظرفیت ها مورد حمایت قرار گیرد می توان آن را در سطح گسترده تر توسعه داد.
فرماندار دیر بیان کرد: عشایر نقش مهمی در تولید محصولات دامی نظیر گوشت، شیر و سایر فرآورده های دامی به همراه صنایع دستی برعهده دارند، لذا توجه بیش از پیش به آنان ضروری است.
 وی استقامت،رادمردی و صداقت را از ویژگی ها و خصلت های مهم عشایر دانست .افزود: این قشر غیور و زحمتکش در همه عرصه حضور چشمگیر داشته و دارندوسربازان شجاعی برای وطن خود هستند.
مدیرکل امور عشایر استان بوشهر گفت: گام‌های خوبی برای حل مشکلات عشایر استان بوشهر برداشته شده است. فرهمند آقایی نیز  دراین  نشست  بیان داشت: ساخت مسکن از جمله مسایل مهم عشایر شهرستان دیر است که به‌زودی سایت اسکان روستای چاه قد که در محل جدید جانمایی شده است توسط بنیاد مسکن به دامداران سخت کوش واگذار می‌شود.
وی ادامه داد: در زمینه رفع مشکلات روشنایی اقدامات خوبی صورت گرفته است و به‌زودی ۲۰ پنل خورشیدی به ۲۰ خانوار عشایر تحویل داده می‌شود و عشایر از نعمت روشنایی برخوردار خواهند شد.

 

 https://media.mehrnews.com/d/2017/12/18/4/2666886.jpg

 

منبع :  روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیر    1396/9/27 18:15


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )