جمعه 03 خرداد 1398
یادواره 115شهید وشهدای نامنظم و گمنام شهرستان دیر برگزار شد . (کدخبر: 60)
امام جمعه موقت تهران گفت: همچنان که درحماسه 9دی سال 88 همه به عشق رهبر به صحنه آمدند و کارساز شد، اطاعت از رهنمودهای مقام معظم رهبری فتنه های آینده را نیز خنثی می کند.سید احمدخاتمی پنجشنبه شب در یادواره 115شهید شهرستان دیر وشهدای نامنظم و گمنام این شهرستان افزود: مردم در انتخابات ریاست جمهوری آینده مواظب شعارها و الفاظ باشند زیرا عده ای درکشور از واژه های اعتدال، انتخابات آزاد ون ظارت بین المللی سخن می گویند و فتنه های آینده دراین الفاظ متشابه است.
وی اظهارکرد: موضع ولایت برای ما حجت شرعی است ودر اسلام دستور حزبی وتشکیلاتی نداریم و باید همراه ولایت حرکت کنیم.

خاتمی به عناصر اصلی ماندگاری 34ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حفظ تدین و برافراشته شدن پرچم اخلاق بویژه در جوانان توانسته کشور را حفظ کند و روی پای خود بایستد.

عضو هیات رییسه خبرگان رهبری اضافه کرد: عامل بعدی در ماندگاری انقلاب، بصیرت مردم است و اگر مردم همراه نظام باشند پایداراست و برنامه دشمنان در فشار اقتصادی و تحریم ها با شکست روبه رو خواهد شد.

وی عنصر ولایت مداری را عامل دیگرماندگاری انقلاب خواند و بیان کرد: عنصر ولایت مداری کشور را حفظ کرده است وانقلاب مدیون ولی فقیه است ودر طول این 34 سال اگر کشور متکی به ولی فقیه نبود انقلاب هفت کفن پوسانده بود.

خاتمی بیان کرد: حضور همیشه مردم در صحنه های انقلاب، وحدت وهمدلی در عرصه آرمان های انقلاب، استکبارستیزی و استقامت براصول از عوامل دیگر مانداری انقلاب اسلامی ایران بوده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: شهیدان ولی نعمتان ما هستند و اگر آنان نبودند اکنون از حاکمیت دین، آزادی واستقلال خبری نبود.

وی اظهار کرد: حیات شهیدان ماندگار است و شهید به واقع نظاره گر اعمال ما بویژه بستگان ونزدیکان خود هستند که چه کاری انجام می دهند.

خاتمی افزود: عصاره این مجلس مقدس این است که تا آخرین نفس وقطره خون پاسدار آرمان بلند شهیدان خواهیم بود.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه دیر نیز گفت: اکنون عزت وسربلندی ما مدیون خون پاک شهداست که باید یاد شهدا را همیشه گرامی بداریم و آنان را فراموش نکنیم زیرا تداوم انقلاب از ایثارگری شهدا بود.

فرماندار دیر نیز بیان کرد: برگزاری این یادواره به پاس حرمت شهدایی است که جان خود را برای حفظ نظام و ولایت ایثار کردند.

علی بحرانی افزود: تجدید میثاق با امام شهدا و مقام معظم رهبری از اهداف برگزاری یادواره است.

فخرایی فرمانده سپاه ناحیه دیر گفت: امروز دستاوردهای مهم انقلاب در همه عرصه ها به برکت خون پاک شهداست و برگزاری این یادواره در مقابل کار بزرگ شهدا بسی کوچک است.

در این یادواره محمد بدری مداح اهل بیت دروصف شهدا وسالارشهیدان به مرثیه سرایی و روضه خوانی پرداخت و تشییع نمادین پیکر دوتن از شهدا از دیگربرنامه این یادواره بود.

 

   1391/11/13 18:04


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )