سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
دستور فرماندار دیّر به حل مشکلات عشایر این شهرستان (کدخبر: 57)
علی بحرانی روز سه شنبه در بازدید از عشایر روستاهای چاکت شرقی وغربی شهرستان دیر افزود: به منظور ایجاد زمینه مناسب خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم و دامداران عشایر منطقه راه اندازی اداره امورعشایریی در شهرستان دیر ضرورت است.

وی اظهارکرد: دولت های نهم و دهم خدمت به مردم را دراولویت اصلی خود قرا داده و خداوند متعال نیز به فعالیت های آن برکت می دهد.

بحرانی اضافه کرد: همان طور که نگاه به محرومان و مستضعفان در دین اسلام مورد توجه قرار گرفته دولت نهم و دهم نیز خدمت به مردم بویژه قشر محروم را اولویت خود قرار داده است.

بزرگ روستای چاکت غربی نیز دراین بازدید گفت: نزدیک به 55 سال است که دراین منطقه زندگی عشایری داریم وهم اکنون دراین دو روستا 40خانوار با جمعیت 200نفر زندگی می کنیم که شغل اصلی مردم دامداری است.

منوچهر ناصررحیمی افزود: اصلی ترین مشکل مردم نداشتن آب آشامیدنی سالم ولوله کشی است، طوری که مردم گاهی بابت تامین یک تانکرآب آشامیدنی 500هزار ریال به صورت آزاد پرداخت می کنند.

وی اضافه کرد: همچنین کمبود علوفه به علت خشکسالی های چند سال اخیر باعث تلف شدن دام ها می شود و به دامداران خساراتی وارد می کند.

ناصر رحیمی، نبود خانه بهداشت، فقدان مدرسه و تحصیل دانش آموزان درچادر، پرداخت نشدن تسهیلات لازم به مردم روستا و نبود آب انبارکافی را از مشکلات مردم دو روستای عشایری چاکت شرقی و غربی هنوان کرد و از مسوولان خواست توجه ویژه ای به حل مشکلات این روستاها داشته باشند.

دراین بازدید مقرر شد به منظور تامین امکانات اولیه، بهداشت ودرمان، آب آشامیدنی سالم، آسان سازی پرداخت تسهیلات کشاورزی و اسکان عشایر این دو روستا پیگیری‏های لازم انجام شود. irna
 


   1391/11/3 16:08


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )