سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
شهرستان دیر از ظرفیت های گردشگری بالایی برخوردار است (کدخبر: 44)
سعید آزادشهرکی روز سه شنبه درنشست تسهیلات سفر نوروزی شهرستان دیر افزود: قلعه و مسجد جامع بردستان، جزایرنخیلو، ام گرم و درختان حرا درمنطقه بردخون از جاذبه های گردشگری منحصربه فرد درشهرستان دیر است.

وی اظهار کرد: بندر دیر به عنوان بزرگ ترین بندرصیادی در جنوب کشور است و براساس نظر سنجی ها صمیمیت، بزرگواری و نجابت مردم این شهرستان باعث رضایت مندی مسافران نوروزی در سال های گذشته در این شهرستان شده است.

آزاد شهرکی بیان کرد: با وجود تلاش مسوولان گردشگری استان بوشهر در سال های گذشته اما کارهای عقب مانده زیادی دراین بخش در شهرستان دیر مشاهده می شود که بایستی با برنامه ریزی و جذب اعتبارات ملی واستانی قدم های مثبتی برای مردم این شهرستان برداریم.

وی استفاده از امکانات بسیج، انجمن دوستداران محیط زیست وظرفیت های تشکل های مردم نهاد محلی مورد تاکید قرارداد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: قایق های صیادی درایام نوروز باید ساماندهی شوند تا مسافران و گردشگران با خاطره خوشی این بندر را ترک کنند.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری در استان بوشهر یادآورشد: سال گذشته از اعتبارات ملی در زمینه چاپ، نصب بنر و سوخت و هزینه های جانبی دیگر300میلیون ریال به این استان اختصاص یافت که با توجه به هزینه ها ناچیز بود.

آزاد شهرکی بیان کرد: با قول مساعد استاندار بوشهر امیدواریم که در نوروز سال آینده اعتبارات بخش گردشگری تقویت شود.

وی شناسایی ظرفیت های گردشگری موجود درشهرستان های استان بوشهر با نگاه عدالت محوری را از برنامه های اساسی این اداره کل ذکر کرد.

فرماندار دیر نیز گفت: امسال در ایام نوروز300هزار نفر از این شهرستان دیدن کردند که این شمار نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.

علی بحرانی افزود: همه مسوولان باید تدابیری اتخاذ کنند تا برای مسافران سفرخوش همراه با رضایت مندی باشد.

وی گفت: ساحل، بندرصیادی، آثارتاریخی، جاذبه کوه نمک جاشک، قلعه ومسجد بردستان، جزایر دریایی وخشکی منطقه بردخون از آثار ومکان های گردشگری این شهرستان است.
   1391/10/5 12:17


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )